Olimpia Goździewicz – o mnie…

Artystyczna dusza drzemie we mnie od dziecka. Kiedyś malowałam i rysowałam a obecnie rozwijam się poprzez wizażfotografia, grafika i retusz. Kocham piękno. Pasjonuje mnie ono i dostrzegam je wszędzie dookoła. Uwielbiam je wydobywać, podziwiać, uwieczniać. W moich pracach kładę nacisk przede wszystkim na perfekcję wykonania zachowując przy tym wysokie walory estetyczne.

Pierwszy aparat dostałam na Komunię Św. od taty, pasjonata fotografii…

Często obserwowałam go w ciemni, którą urządził w naszej łazience… 2008 rok okazał się dla mnie przełomowym, gdyż kupiłam wtedy moją pierwszą lustrzankę cyfrową oraz dostałam się do finału Ogólnopolskiego konkursu dla wizażystów i ukończyłam kurs wizażu dla zaawansowanych realizowany w Studio Sztuki w Warszawie. Rozpoczęłam wtedy moją przygodę z fotografią ludzi.

Nowe zajęcie szybko mnie zafascynowało i zaowocowało rzuceniem się w wir sesji zdjęciowych.

Współpracowałam z wieloma modelkami i fotografami, brałam udział w różnych warsztatach i wyjazdach fotograficznych. Szybko zostałam doceniona, kiedy już po roku mojej praktyki zaoferowano mi wystawienie prac publicznie. Pierwszy wernisaż towarzyszył imprezie o nazwie „Latający Koktajl”, promującej Trójmiejskie talenty. Kolejny był autorską wystawą moich prac w Gdańskiej Rivierze Literackiej.

W międzyczasie zdobywałam kolejne wyróżnienia w lokalnych i Ogólnopolskich konkursach makijażowych. Moje prace wielokrotnie były publikowane w prasie kobiecej, szczególnie makijaże ślubne. Poszerzyłam też wiedzę o dyplom z „Akademii dobrego stylu” a kilka lat później o „Letnie Studium Stylizacji”.

Przez te wszystkie lata rozwijałam się i zdobywałam nowe doświadczenia…

zarówno w fotografii plenerowej jak i studyjnej, pracując z profesjonalistami i amatorami. Osoby pojawiające się na moich fotografiach, niejednokrotnie stają przed obiektywem po raz pierwszy. Zawsze staram się stworzyć przyjazną i swobodną atmosferę na moich sesjach, dając każdemu tyle czasu ile potrzebuje. Doświadczenie zdobyte na przestrzeni ostatnich lat pozwala mi radzić sobie w praktycznie każdej sytuacji. Jestem osobą otwartą i cierpliwą. Wierzę, że nie ma ludzi niefotogenicznych, są za to złe ujęcia, a ja potrafię ich uniknąć ;).

W trakcie ostatnich 3 lat skupiłam się bardziej na fotografii biznesowej…

a także wizerunkowej, korporacyjnej, na media społecznościowe; współtworząc wraz z kilkoma osobami projekt, w którym kreowaliśmy wizerunek firm i osób w Internecie.

Podczas wykonywania makijażu czy zdjęć wpadam w stan „flow”, co daje mi ogromną radość i satysfakcję. Kocham to co robię i tą miłość staram się przekładać na efekty.

Poza tym robię doktorat z neurofizjologii…

interesuje się świadomością, człowiekiem, konstrukcją wszechświata… Najlepiej się czuję na łonie natury, szczególnie lubię las i morze. Jeżdżę na motorze. Marzę o podróży dookoła świata, dworku ze stadniną koni i mustangu w garażu.

Zapraszam do kontaktu, stwórzmy razem coś wyjątkowego… 🙂

Olimpia Goździewicz

Makijaż

Uważam, że każda kobieta jest naturalnie piękna, ale niewielki szlif pozwala wydobyć jej wewnętrzny blask, a co ważniejsze dodaje jej pewności siebie i radości. Właśnie dlatego kocham to robić. Specjalizuję się głównie w makijażu upiększającym, fotograficznym oraz ślubnym. Staram się dążyć do perfekcji, dlatego moje makijaże to połączenie wiedzy z zakresu doboru kolorów i rodzaju makijażu do danego typu urody, inspiracji chwilą, strojem, porą roku… oraz wydobycia indywidualności i piękna, które drzemie w każdej kobiecie.

Sesje Indywidualne

Zwykle w pogoni za codziennością nie dostrzegasz tego co jest istotne – siebie. Czasem wystarczy tak niewiele by wyrwać się z szalonego biegu i poczuć wyjątkowo. Może czas się zatrzymać, zauważyć tu i teraz i zrobić coś dla siebie? ;). Zapraszam na sesje, pamiątka zostanie na lata. Gwarantuję przyjazną atmosferę i piękne efekty. Jeśli wydaje Ci się, że jesteś niefotogeniczna/y, to niech przestanie, ja zaczaruje:). Sesję można podarować też komuś bliskiemu w postaci bonu podarunkowego.

Sesje Biznesowe

Profesjonalny wizerunek w biznesie to podstawa. Oferuje wysokiej jakości zdjęcia wizerunkowe podkreślające Twoją pozycję oraz kwalifikacje, które budują zaufanie u klientów i pomagają w zdobywaniu kolejnych szczebli kariery. Większość ludzi to wzrokowcy a dobre pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Warto zadbać by było pozytywne i by w oczach odbiorców pozostał obraz człowieka sukcesu.

Sesje Komercyjne

Beauty. Moda. Lookbook. Sesje produktowe. Stawiam przede wszystkim na jakość i wysokie poczucie estetyki.

Reportaż/Fotografia Eventowa

Jeśli chcesz uwiecznić swoje wydarzenie w najpiękniejszy sposób jestem do dyspozycji.

Reportaż Ślubny

Od przygotowań po oczepiny + sesja innego dnia, wirtualny album i autorski projekt fotoksiążki w moim wykonaniu.

Retusz

Jeśli masz już zdjęcia i potrzebujesz jedynie profesjonalnego retuszu w wysokiej jakości to także mogę Ci pomóc. Znam techniki retuszu high end i mam dobre wyczucie estetyki.

Grafika

Tworzę proste i estetyczne grafiki użytkowe tj wizytówki, logotypy, grafika w tle na facebooka, identyfikacja wizualna firmy, grafika w wektorach, przygotowanie do druku.

Warsztaty/Szkolenia

Oferuję szkolenia w postaci autorskich warsztatów makijażu, indywidualnych lekcji makijażu, pokazów makijażu oraz  warsztatów fotografii czy retuszu dla zainteresowanych.

Opinie

CO MÓWIĄ O MNIE KLIENCI

Nazywam się Joanna Suchocka, jestem Kreatorką Kobiecych wydarzeń, Tworzę wydarzenia dla kobiet oraz wspieram i uczę je, jak budować i promować własne szkolenia/warsztaty/konferencje. Z Olimpią miałam przyjemność współpracować przy organizacji III GALI KOBIECYCH INSPIRACJI -od pasji do sukcesu. Odpowiadała wówczas za wizerunek prowadzących oraz prelegentki. Olimpia to prawdziwa makijażowa artystka! Make-up z pod jej rąk, wyszedł idealnie i trzymał się cały wieczór, co przy mojej kapryśnej i mieszanej cerze, jest prawdziwym cudem! Polecam ją w 100%

Joanna Suchocka, Gala Kobiecych Inspiracji

Jestem niezależnym filmowcem, zajmującym się głównie produkcją filmową w zakresie marketingu multimedialnego. Panią Olimpię Goździewicz znam od dwóch lat, w którym to czasie miałem przyjemność obserwować ją zarówno pordczas pracy zawodowej (szkolenia, makijaż i sesje zdjęciowe), jak i przy okazji spotkań towarzyskich.

Pani Olimpia od samego początku zaimponowała mi swoją dogłębną znajomością sprzętu fotograficznego i jego obsługi. Byłem świadkiem prowadzonych przez nią licznych sesji fotograficznych, które cechowała niezwykła umiejętność pracy z klientem oraz zdolność uchwycenia swoich modeli w najbardziej korzystny sposób. Godna pochwały jest także późniejsza obsługa klienta, podczas której Pani Olimpia niezwłocznie i skrupulatnie odpowiada na wszelkie wątpliwości, zawsze oddając gotowe prace w terminie.

Panią Olimpię cenię także jako osobę przyjacielską i godną zaufania, z którą chętnie dzielę przestrzeń towarzyską. Cechą wyróżniającą ją na tle innych ludzi jest jej bezustanne dążenie i chęć pomocy, które sprawiają, że jest ona bezcenną częścią otaczającej ją społeczności.

Serdecznie polecam Panią Olimpię Goździewicz do wszelkich realizacji  fotograficznych i makijażowych.

Jim W. Bullet, Jim Bullet – Produkcja Filmowa i Fotograficzna

Zespół Pro Art Dj dziękuje za profesjonalną współpracę
w tworzeniu niesamowitej atmosfery podczas uroczystości weselnej.

Zadowolenie naszego wspólnego klienta jest dla nas podsumowaniem, że mamy do czynienia z profesjonalistką pod każdym aspektem.

Tak jak nasz zespół Pani Olimpia Goździewicz dąży do ideału swojego rzemiosła. Dziękujemy za współpracę i życzymy dalszych sukcesów.

Paweł Michałowski, Pro Art Dj

Jestem pracownikiem naukowo-dydaktycznym Politechniki Gdańskiej. Poza pracą zawodową pasjonuje się między innymi fotografią. To właśnie fotografia sprawiła, że poznałem panią Olimpię Goździweicz. Z Olimpią znam się od ponad 5 lat. W tym czasie wielokrotnie uczestniczyliśmy we wspólnych projektach fotograficznych. Współpracowaliśmy zarówno przy sesjach studyjnych, jak i plenerowych. Olimpia posiada nieocenioną wiedzę na temat sprzętu fotograficznego oraz obróbki zdjęć. Jej rady dotyczące retuszu fotografii pozwoliły mi wydobyć piękno wykonywanych przeze mnie zdjęć. Dodatkowo, niekwestionowanym atutem Olimpii, jest umiejętność wykonywania profesjonalnych makijaży. Jako wizażystka działa równie profesjonalnie, jak przy fotografii. Powyższe umiejętności, jej kreatywność, pomysłowość oraz artystyczna dusza sprawiają, że współpraca z Olimpią jest zawsze owocna i przebiega w miłej atmosferze.

Interesująca osobowość Olimpii, jej ciekawość świata oraz pozytywny stosunek sprawia, że znajomość z nią jest interesująca także poza sprawami zawodowymi.

Bazując na moich doświadczeniach, mogę z całą pewnością polecić współpracę z Olimpia.

dr. inż. Marcin Łapiński

Z zawodu jestem nauczycielką języka w XV LO w Gdańsku. Drugim moim zajęciem jest prowadzenie kursów filcowania artystycznego. Razem z Olą Romanowską stworzyłyśmy projekt Kobiety OK,                   w którym wykorzystywałyśmy filc i dzianinę wykonaną na drutach i szydełku do tworzenia artystycznych kreacji. Nasze dzieła miałyśmy możliwość pokazania w kilku miejscach, między innymi dwukrotnie na imprezie modowej Sopot Fashion Days.

Jako Kobiety OK współpracowałyśmy z wieloma fotografami, modelkami, modelami, wizażystami              i fryzjerami. W 2012 roku po jednej z sesji z modelką Ewą Sachajdaczną, dostałyśmy propozycję współpracy przy kolejnych zdjęciach. Miała to być wymiana barterowa, my dostarczamy stroje, za co możemy uzyskać zdjęcia. W sesji nie uczestniczyłyśmy. Fotografką i wizażystką podczas sesji była pani Olimpia, razem z modelkami ustaliła sposób wykorzystania strojów. Efekty były bajeczne. Byłyśmy bardzo zadowolone zarówno ze zdjęć jak i z samej współpracy, która nie nastręczyła nam najmniejszej komplikacji. Wręcz przeciwnie, bardzo miły kontakt, szybka obróbka zdjęć.

Z Olimpią Goździewicz miałyśmy możliwość spotkać się rok później, gdy zjawiła się na nasze zaproszenie na pokazie nakryć głowy w Zatoce Sztuki, w którym brałyśmy udział jako Kobiety OK. Było to miłe spotkanie. Dalszej współpracy nie było, dlatego, że zrobiłyśmy przerwę w uczestniczeniu               w sesjach zdjęciowych i skupiłyśmy się na prowadzeniu warsztatów rękodzielniczych i akcjach happeningowych.

Polecam współpracę z panią Olimpią Goździewicz, ponieważ jest osobą kreatywną, dokładnie wykonującą swoją pracę. Poza tym jest osobą słowną, solidną i przyjemnością jest obcowanie z nią jako człowiekiem.

Katarzyna Rajczyk-Bauć, Współtwórczyni projektu Kobiety OK

Moja firma zajmuje się produkcją ekskluzywnych elementów wystroju wnętrz oraz projektami z zakresu meblarstwa i wzornictwa przemysłowego. Moja współpraca z Olimpią Goździewicz przebiegała w zakresie wykonania przez nią zdjęć moich produktów. Całość zlecenia przebiegała bardzo sprawnie, a to z uwagi na pełny profesjonalizm, zorganizowany tryb pracy, elastyczność oraz trzeźwość umysłu Pani Olimpii. W finalnym rozrachunku byłem bardzo zadowolony z efektu końcowego zwłaszcza z czasu oraz z jakości wykonania. Pani Olimpia jest osobą sumienną, solidną i godną polecenia zarówno w kontaktach zawodowych jak i osobistych. Jej usługi poleciłbym każdemu kto poszukuje firmy na której można polegać.

Paweł Nowosz, Pracownia Wzornictwa Przemysłowego Paweł Nowosz Design

Olimpię poznałem przy okazji projektu Brander, gdzie miałem okazję robić biznesową sesję zdjęciową. Współpraca z nią była przyjemna a dzięki profesjonalizmowi Olimpii udało nam się przygotować zdjęcia tak, by były najwyżej jakości. Jest mi niezmiernie miło współpracować z ludźmi, którzy są ekspertami w swojej dziedzinie.

Jarosław Zając , Przedsiębiorca

Moja misja to…

PODKREŚLAĆ NATURALNE PIĘKNO W MAKIJAŻU

TWORZYĆ PERFEKCYJNE I PIĘKNE ZDJĘCIA

INSPIROWAĆ…

SKONTAKTUJ SIĘ